10 nápadů, co podniknout s dětmi tohle léto

Tento článek jste si přečetli 4684x.

Není větší pohroma, než dítě, které se NUDÍ. Proto jsme pro vás sepsali naše tipy,  jak zabavit ratolesti, když zrovna nejste na dovolen. Nebojte, žádné telefony, tablety, Netflix nebo počítače. Jen a jen skvěle strávený společný čas. Tak jdeme na to!

1. Přespěte pod širákem (nebo ve stanu)

Není pro děti větší dobrodružství, než nocovat venku. Přestože to třeba bude na vaší zahradě, terase nebo u chalupy. Zásoba dobrého jídla, knížek, baterka a hurá do toho. Děti budou mít nezapomenutelné zážitky.Výbava do přírody Homepark Zličín

Spací pytel HULLEN, 550 Kč; Karimatka DAMBJERG, 275 Kč; stan SVARTSKOG pro 4 osby, 1850 Kč – vše JYSK; deka FJÄLLMOTT 429 Kč, IKEA.

2. Uspořádejte piknik

Máte volný víkend nebo odpoledne? Sbalte deku, košík plný dobrot a vyražte k vodě nebo někam do přírody. A nezapomeňte ani na pitný režim a ochranu proti sluníčku!

Výbava na piknik Homepark Zličín

Chladící taška MYRA 19 L, 350 Kč, JYSK; cestovní příbor s pouzdrem FINSKUREN, 119 Kč a termoska HETLEVRAD, 229 Kč – oboje IKEA.

3. Sbírejte plody přírody

Lesní jahody, borůvky, houby nebo třeba ovoce či zeleninu u babičky na zahrádce. Motivujte děti, aby vám pomohly, a společně pak ze všech dobrot můžete ukuchtit něco dobrého.

4. Hrajte hry, zn. zdarma

Krvavé koleno, hloupá kuchařka, městečko Palermo, vzpomínáte? Hry našeho dětství budou bavit i vaše děti. A nejlepší na tom je, že k hraní nepotřebujete vlastně vůbec nic, jen čerstvý vzduch. Tipy na oblíbené retro hry jsme vám přinesli minulé léto v tomto článku ZDE ODKAZ.

5. Udělejte si letní kino

Stačit bude promítačka a kousek volné zdi. K tomu nějaké dobré občerstvení, můžete nechat děti, ať ho samy připraví. Pokud projektor doma nemáte a chtěli byste ho pořídit, mrkněte k nám do Datartu, nabízíme i ty cenově dostupnější.

Projektor Forever, 3690 Kč; projektor Philips NeoPix Prime 2, 6290 Kč; projektor EPSON EB-W51, 13 590 Kč – vše DATART.

6. Hledejte „kešky“

Pokud jste ještě nepropadli kouzlu geocachingu, můžete začít třeba právě teď. Je to hra pro malé i velké, něco mezi sportem a turistikou. Spočívá v hledání skryté schránky, tzv. cache (česky keš), kterou jiní nadšenci schovali na turisticky známé místo a vy znáte jen její GPS souřadnice. Uvnitř schránky je buď notýsek na zapsání vašeho jména, nebo předměty, jeden z nich si můžete vyměnit apod. Děti tato moderní hra na hledače pokladu velmi baví a zpříjemní tak jakoukoliv rodinnou procházku.

7. Postavte domečky skřítkům

Kdo jako dítě nestavěl rád domečky pro skřítky? Až budete příště na procházce v lese, nechte děti upustit uzdu fantazie a postavit domečky pro lesní skřítky ze všeho, co najdou v lese- mech, jehličí, listí, klacky, kamínky apod.

Stejně tak ale můžete postavit něco pro skutečná zvířátka v lese, např. krmítko nebo vzít s sebou nějaké jídlo.

8. Dopřejte si dlouhou snídani do postele

Pomalý víkend, kdy nikam nemusíte a snídaně do postele pro všechny členy rodiny. Ideální program např. na upršené sobotní ráno. Snídani vám ale můžou připravit i děti.

9. Vzhůru za kulturou

I taková návštěva našich kulturních památek totiž nemusí být vůbec nuda. Vybírejte z nabídky českých hradů a zámků, které pořádají speciálně přizpůsobené prohlídky pro děti. Z těch nejznámějších např. hrad Šternberk, Malenovice, Bouzov, Kost, Staré Hrady, Sychrov, Nelahozeves, Radíč, Zákupy, Rájec nad Svitavou a další.

10. Když prší, Toboga to jistí

Co dělat, když počasí nepřeje a jste doma v Praze? Zastavte se u nás! Rodiče nakoupí a děti se vyřádí a vyhrají v zábavné herně TOBOGA Fantasy. V hale na rozloze přes 6000 m2 najdete např. obří megaskluzavky, shot arénu, sjezdovou dráhu s nafukovacími koly, multifuknkční prolézačku, bobovou dráhu, lanové centrum, skákací hrad, mega trampolíny a mnoho dalších. U nás si užijete zábavu po celý den!

Zdroj: www.toboga.cz

Těšíme se na vás!