10 nápadů, co podniknout s dětmi tohle léto

Tento článek jste si přečetli 2315x.

Prázdniny ještě nekončí, a pokud už nevíte, jak zabavit vaše ratolesti, když zrovna nejste na dovolené, připravili jsme si pro vás pár tipů. Žádné telefony, tablety nebo počítače, jen skvěle strávený společný čas. Jdeme na to!

1. Přespěte pod širákem (nebo ve stanu)

Není pro děti větší dobrodružství, než nocovat venku. Přestože to třeba bude na vaší zahradě, terase nebo u chalupy. Zásoba dobrého jídla, knížek, baterka a hurá do toho. Děti budou mít nezapomenutelné zážitky.

Zleva: spací pytel KOLLEN 650 Kč, stan NORDMARKA 1350 Kč, obojí Jysk, deka JENNYANN 799 Kč, Ikea.

2. Uspořádejte piknik

Máte volný víkend nebo odpoledne? Sbalte deku, košík plný dobrot a vyražte k vodě nebo někam do přírody. A nezapomeňte ani na pitný režim a ochranu proti sluníčku!

Zleva: chladící taška MUNK 19l 100 Kč, Jysk, dóza na potraviny Ikea 365+ 149 Kč, prošívaná deka na piknik RORANDE 329 Kč, obojí Ikea.

3. Sbírejte plody přírody

Lesní jahody, borůvky, houby nebo třeba ovoce či zeleninu u babičky na zahrádce. Motivujte děti, aby vám pomohly, a společně pak ze všech dobrot můžete ukuchtit něco dobrého.

4. Hrajte hry, zn. zdarma

Krvavé koleno, hloupá kuchařka, městečko Palermo, vzpomínáte? Hry našeho dětství budou bavit i vaše děti. A nejlepší na tom je, že k hraní nepotřebujete vlastně vůbec nic, jen čerstvý vzduch. Tipy na oblíbené retro hry jsme vám přinesli minulé léto v tomto článku ZDE ODKAZ.

5. Udělejte si letní kino

Stačit bude promítačka a kousek volné zdi. K tomu nějaké dobré občerstvení, můžete nechat děti, ať ho samy připraví. Pokud projektor doma nemáte a chtěli byste ho pořídit, mrkněte k nám do Datartu, nabízíme i ty cenově dostupnější.

Zleva: projektor Forever 2.890 Kč, projektor Philips NeoPix Prime 4.990 Kč, projektor Epson 12.292 Kč, vše Datart.

6. Hledejte „kešky“

Pokud jste ještě nepropadli kouzlu geocachingu, můžete začít třeba právě teď. Je to hra pro malé i velké, něco mezi sportem a turistikou. Spočívá v hledání skryté schránky, tzv. cache (česky keš), kterou jiní nadšenci schovali na turisticky známé místo a vy znáte jen její GPS souřadnice. Uvnitř schránky je buď notýsek na zapsání vašeho jména, nebo předměty, jeden z nich si můžete vyměnit apod. Děti tato moderní hra na hledače pokladu velmi baví a zpříjemní tak jakoukoliv rodinnou procházku.

7. Postavte domečky skřítkům

Kdo jako dítě nestavěl rád domečky pro skřítky? Až budete příště na procházce v lese, nechte děti upustit uzdu fantazie a postavit domečky pro lesní skřítky ze všeho, co najdou v lese- mech, jehličí, listí, klacky, kamínky apod.

Stejně tak ale můžete postavit něco pro skutečná zvířátka v lese, např. krmítko nebo vzít s sebou nějaké jídlo.

8. Dopřejte si dlouhou snídani do postele

Pomalý víkend, kdy nikam nemusíte a snídaně do postele pro všechny členy rodiny. Ideální program např. na upršené sobotní ráno. Snídani vám ale můžou připravit i děti.

9. Vzhůru za kulturou

I taková návštěva našich kulturních památek totiž nemusí být vůbec nuda. Vybírejte z nabídky českých hradů a zámků, které pořádají speciálně přizpůsobené prohlídky pro děti. Z těch nejznámějších např. hrad Šternberk, Malenovice, Bouzov, Kost, Staré Hrady, Sychrov, Nelahozeves, Radíč, Zákupy, Rájec nad Svitavou a další.

10. Když prší, Toboga to jistí

Co dělat, když počasí nepřeje a jste doma v Praze? Zastavte se u nás! Rodiče nakoupí a děti se vyřádí a vyhrají v zábavné herně Toboga Fantasy. V hale na rozloze přes 6000 m2 najdete např. obří megaskluzavky, shot arénu, sjezdovou dráhu s nafukovacími koly, multifuknkční prolézačku, bobovou dráhu, lanové centrum, skákací hrad, mega trampolíny a mnoho dalších. U nás si užijete zábavu po celý den!

Zdroj: www.toboga.cz

Těšíme se na vás!