4 tipy, jak si doma udělat příjemnou podzimní atmosféru

Tento článek jste si přečetli 556x.

Dny se pomalu krátí, za okny začíná být zima a nevlídně, o to víc času tak budeme trávit doma. Jak si tyto chvíle co nejvíce zpříjemnit? Dnes vám dáme pár tipů, jak doma snadno a rychle vykouzlit tu pravou podzimní atmosféru.

Počasí svádí k tomu, abychom si doma zapálili svíčky, zalezli pod deku s dobrou knížkou a teplým čajem. V nabídce dánského řetězce Jysk najdete celou řadu krásných doplňků v severském stylu. Právě na severu jsou totiž mistři ve tvoření domácí atmosféry. Určitě jste již slyšeli termín „hygge“. Jedná se o dánské a norské slovo, které vyjadřuje pohodový přístup k životu, který je spjatý s příjemným bydlením a uměním najít si něco krásného v každém okamžiku. Dánové jsou totiž dle průzkumů jedním z nejšťastnějších národů na světě. A to i přesto (nebo možná právě proto), že počasí jim v jejich zemi příliš nepřeje.

1. Rozsviťte to

Lampičky, světýlka, svíčky. To vše udělá i z obyčejného domácího koutku kouzelné místo k odpočinku. V nabídce Jysku najdete opravdu vše – od stojacích lamp (ideální ke křesílku na čtení), přes stolní designové lampy až po krásné „hygge“ svícny. Nám se ale moc líbí i světelné řetězy s kuličkami, které vypadají skvěle v dětském pokojíčku kolem postele. Velmi oblíbené jsou také světelné tabule, kde můžete z 85 písmen tvořit libovolné nápisy.

Zleva: stojací lampa HUGO 1000 Kč, stolní lampa CONRAD 350 Kč za kus, světelný řetěz KAARE 125 Kč, svícen GERMUNG 40 Kč za kus, svícen „hygge“ ISAC 40 Kč za kus, dekorační světla VIGIL ve skle 169 Kč, svítící box TORLEIF 250 Kč, vše Jysk

2. Zachumlejte se

S nižšími teplotami roste taky potřeba zachumlat se večer u čtení knížky nebo sledování oblíbeného seriálu do teplé deky či opřít o pohodlný polštářek. V Jysku můžete vybírat z celé řady plédů (krásný šedý pléd BRUNMYRAK je i s příměsí vlny) a měkoučkých polštářků v severském stylu. To vše navíc za velmi příjemné ceny!

Kromě toho mohou plédy i polštáře použít děti při stavění tolik oblíbených bunkrů nebo se v nich koukat na milované pohádky. Výhodou těchto doplňků je, že dokáží ihned pozměnit vzhled interiéru a dodat mu moderní nádech, aniž byste museli utrácet tisíce za rekonstrukci či nový nábytek.

Zleva: pléd LINNEA 500 Kč, pléd LOTUS umělá kožešina 650 Kč, pléd BRUNMYRAK 799 Kč, polštář BERBERIS 125 Kč, polštář BRUDESPORE 100 Kč, polštář RYNKEVIER 200 Kč, vše Jys

3. Dejte si něco dobrého

Na podzim je potřeba se zahřát, nejen zvenku, ale i zevnitř. Dejte si šálek dobrého čaje z jednoho z krásných hrníčků nebo ovesnou kaši z designových mističek. Kromě toho má Jysk v nabídce také dekorativní talířky – tento s motivem listu je navíc jako stvořený pro podzim.

Zleva: hrneček LAUKE 75 Kč za kus, miska FRIDOLIN 85 Kč za kus, ozdobný talíř INGMUND 175 Kč, vše Jysk

4. Ozdobte to

Podzim do vašeho domova přinesou také rostliny. Mezi podzimní květiny bezesporu patří listopadky neboli chryzantémy. Dříve nepopulární květiny spojované se smuteční vazbou se opět těší velké oblibě. Stejně ale můžete pořídit oranžové lilie nebo slunečnice. A krásně vypadají také větvičky, šípky,

hlohy, bodláky či jeřabiny. Stačí jen vyrazit na procházku, vzít si s sebou nožík nebo malé zahradnické nůžky a o krásnou dekoraci do vázy budete mít postaráno.

Zleva: váza TRISTAN 75 Kč, váza REIDAR 349 Kč, váza VETLE 375 Kč, váza HAMPUS 115 Kč, vše Jysk

Přijďte si k nám udělat radost a pořídit jednu z krásných dekorací do prodejny Jysk.

Foto: jysk.cz