5 jednoduchých vánočních DIY projektů

Tento článek jste si přečetli 1232x.

Za chvíli je tu Štědrý den, a pokud jste ještě nestihli vánoční výzdobu nebo byste rádi letos dárky zabalili originálně, tento článek je právě pro vás. Přinášíme vám 5 jednoduchých DIY projektů (aneb udělej si sám), které zvládne úplně každý. Většinu z nich i s dětmi. Pusťte si koledy, nalijte něco dobrého k pití a jdeme na to!

1. Vánoční baňky

Tyhle baňky, které krásně ozdobí vánoční stromeček, jsou velmi jednoduché. Potřebovat budete jen šroubovací, průhledné (plastové – kvůli dětem) baňky a vaše oblíbené kytky. Ideálně tedy ty, které vydrží chvíli bez vody. My jsme vybrali větvičky, eukalyptus nebo ilex.

Pak stačí jen odšroubovat vršek, vložit rostlinku a opět uzavřít. Neexistuje nic jednoduššího.

2. Papírové hvězdy ze svačinových sáčků

Papírové hvězdičky v okně, to je taková vánoční klasika. My pro vás máme skvělý návod, jak je udělat rychle a přitom dosáhnout maximálního efektu. Hlavní roli totiž hrají svačinové sáčky do školy!

Co budete potřebovat?

(na jednu hvězdu)

· 9 svačinových sáčků jedné velikosti

· lepidlo na papír

· nůžky

· silon nebo provázek na zavěšení

Jak na to?

Na sáčky postupně nanášejte lepidlo dle vyznačené červené čáry v obrázku (viz níže) a slepujte je. Jakmile budou všechny slepené, vystřihněte do nich otvory – podle toho budou mít pak hvězdy

vybraný tvar. Poté sáčky opatrně rozevřete a dva konce opět slepte dohromady, jako předešlé. Do hotové hvězdy udělejte opatrně dírku a tou provlečte provázek nebo silon na zavěšení.

3. Vánoční ozdoby – hvězdy z korálků

Tyhle hvězdičky v severském stylu můžete pověsit na stromeček, ozdobit jimi větvičky ve váze, zavěsit do okna nebo jen tak položit na sváteční tabuli. Jejich výrobu zvládnou s vaší pomocí i děti.

Co budete potřebovat?

· dřevěné korálky různých velikostí

· tenký drátek

· nůžky

Jak na to?

Pro lepší představu jsme pro vás připravili foto návod.

1. Na menší hvězdu si připravte cca 40 cm dlouhý drátek. Na něj navlečte 12 korálků.

2. Posledním korálkem provlečte druhou stranu drátku tak, aby byl na jedné straně drátek krátký a na druhé byl delší konec, s tím se bude dále pracovat.

3. Utáhněte drátek, vytvoříte tím kroužek. Na delší konec navlečte další 3 korálky.

4. Konec delšího drátků provlečte ob jeden korálek, skrz.

5. Utáhněte, vytvořili jste tím cíp hvězdičky. Stejným způsobem postupujte dále, dokud nevytvoříte 6 cípů.

6. Nakonec upevněte konec drátku tím, že ho obmotáte kolem druhého, kratšího drátku. Zastřihněte jeden konec, z druhého můžete udělat poutko na zavěšení.

4. Vánoční ozdoby – vlněné bambulky

Dřevěné korálky můžete použít i při výrobě dalších z ozdob – vlněných bambulek. Kromě nich budete potřebovat ještě klubko vlny a nůžky. Postup jsme opět zachytili do několika fotek níže.

Na ruku či kousek papírového kartonu si namotejte vlněný provázek (cca 25x).

1. Vezměte další kousek vlny a zavažte jeden z konců (vrchní část).

2. Spodní část nůžkami rozstřihněte.

3. Kousek pod vrchní částí opět zavažte provázek. Vznikne tak „bambulka“.

4. Na vrchní část ozdoby navlékněte korálky. Pokud by provázek nešel provléknout malým korálkem, pomozte si párátkem, kterým vlnu uvnitř protlačíte na druhou stranu.

Stejně jako hvězdičku můžete bambulky pověsit na stromeček, do okna nebo použít jako dekoraci na stůl. Bambulky můžete také navlékat např. na řetěz z korálků.

5. Zabalte to originálně

Poslední DIY se týká balení vánočních dárečků. Co to letos udělat trochu zajímavější? Pro děti můžete udělat dárečky ve tvaru zvířátek, pro dospěláky třeba dáreček s kytičkou. Kreativitě se meze nekladou. Navíc budete potřebovat jen klasický, obyčejný, balicí papír (prodává např. Ikea) a k tomu vše, co nadejdete doma – barevné papíry, balonky, bambulky, fixy, zbytky kytiček / větviček z vázy, lepidlo a lepicí pásku. Níže pár obrázků pro inspiraci.

Kdo říká, že balení dárků musí být nuda?

Náš tip

Zleva nahoře: balicí papír GIVANDE 49 Kč za 8m, stuha VINTER 99 Kč za 40m, průhledné baňky VINTERFEST 199 Kč za 3ks, vše Ikea.

Přejeme vám klidné a radostné prožití vánoční svátků s vašimi nejmilovanějšími!