7 trendů v kuchyních pro letošní rok

Tento článek jste si přečetli 1762x.

Říká se, že kuchyně je srdcem každého domova. Místo, kde trávíme většinu času. Začínáme v ní každé ráno snídaní a končíme večeří. Scházíme se zde s celou rodinou, přáteli, sdílíme zážitky a dopřáváme si dobré jídlo. Pojďte se společně s námi podívat na nejnovější trendy pro tento rok. Navíc vám prozradíme i pár praktických vychytávek.

Přírodní materiály

Letošní rok se nese ve znamení soužití člověka s přírodou. Dřevo (nejvíce dub) se tak opět vrací do popředí. Na dvířkách se ale uplatňují i materiály, imitující tmavou keramiku nebo beton. Pracovní plochy, obklady a desky jídelních stolů mohou být z materiálu ve vzhledu dřeva (případně skutečně z masivu), nebo z přírodního kamene či jeho imitace.

Gorenje Niobé – nejvyšší řada Premium, provedení antracit supermat v kombinaci s dubovými dvířky PANDORA a deskou ve stejném dekoru

Černá je zpět

Poslední roky byla tak trochu opomíjená, ale nenechte se mýlit. Černá barva je zpět a velmi trendy. Černé stěny, skříňky a pracovní plochy dodají kuchyni potřebný akcent. Černá se stává obyvatelnou, luxusní a lákavou barvou, v kombinaci s přírodním dřevem navíc vykouzlí velmi útulný prostor.

Moderní klasika

Na své si ale přijdou i milovníci klasiky nebo třeba provensálského stylu. Nejmodernější technologie výroby, výběr materiálů a promyšlený systém komponent a příslušenství zaručují, že vaše nová kuchyně bude funkční, sladěná a propracovaná do nejmenších detailů. A přitom si zachová rustikální ráz.

Gorenje Mara v rustikálním stylu. Dvířka jsou v provedení bílá a křemen sametově matná. Pracovní deska, obklad i deska jídelního stolu jsou z vysokotlakého laminátu ve vzhledu masivního dřeva a snadno se udržují. Otevřené police dodávají sestavě vzdušnost.

Trendy ostrůvky

Hitem posledních let je propojovat kuchyň s obývacím pokojem. Vzniká zde tak prostor pro kuchyňský ostrůvek. Velmi praktická věc, která rozšíří vaši pracovní plochu, ale může se z ní stát i jídelní stůl nebo barový pult. Ostrůvek se tak rozdělí na dvě samostatné zóny – pracovní a sociální.

Gorenje Niobé. Skříňky v bílém lesku v kombinaci s tmavou keramikou a dubem.

Šach MAT

Vysoký lesk, který prostoru nepochybně dodá punc luxusu a má stále své místo, je vytlačován supermatnými povrchy dvířek, které působí přirozenějším a hřejivějším dojmem.

Gorenje Susann. Dvířka v provedení Almost Blue a Stormgrey sametově matná. Pracovní deska i obklad z vysokotlakého laminátu.

Upcycling

Ne úplně vše musí být v kuchyni nové. Žhavým trendem je i tzv. upcycling – tedy využití a upravení starého nábytku do nové podoby. Prohrabejte půdu na chalupě nebo projděte bazary nábytku a ulovte svůj vysněný kousek. Jednak tím ulevíte rozpočtu a pak do vaší kuchyně např. takové staré židle vnesou zcela jiné, osobité kouzlo.

Vysoké skříňky

Tak, jak roste cena bydlení, se lidé stěhují do čím dál menších bytů. Místa tedy není nazbyt a je nutné využít každý centimetr prostoru. Trendem jsou tak vysoké kuchyňské skříně a využívání nástavců vyhnaných až po strop. Takovéto kuchyňské sestavy působí velmi čistým a lehkým dojmem a schováte do nich spoustu kuchyňského nádobí a doplňků.

Gorenje Pandora. Dvířka z pórovitého přírodního dubu v kombinaci s benátským stříbrným štukem.

Přijďte si k nám vybrat právě tu vaši kuchyň snů. Kvalitní kuchyně a spotřebiče Gorenje nesou rukopisy těch nejzvučnějších jmen návrhářského nebe, jako jsou Philippe Starck, Ora Ïto nebo Karim Rashid, kteří stojí za nadčasovými kolekcemi v moderním minimalistickém designu. V kuchyňském studiu vám navíc ochotně poradí, zdarma připraví základní 3D návrh a kalkulaci ceny.