9 tipů, jak zútulnit vaši terasu či balkon

Tento článek jste si přečetli 4644x.

Terasa či balkon. Místo, kde si můžete v klidu sednout a vychutnat ranní šálek kávy na čerstvém vzduchu. Nebo taky místo, kde se válí nepořádek, kola a po zimě i vrstva prachu. Pokud nevíte, jak si z vaší terasy či balkónu udělat pohodlný venkovní „obývací pokoj“, máme pro vás dnes pár tipů, jak na to.

Podlaha je základ

Podlaha je jednou z nejdůležitějších věcí a dodá prostoru okamžitě jiný vzhled. My jsme pro vás vybrali variantu z odolného porcelánu nebo dřevěnou v kombinaci s plastovým podstavcem. Obojí lze velmi jednoduše secvaknout dohromady bez nářadí. Na rozdíl od dřeva pak porcelán nemusíte jednou za rok natírat, naopak dřevo je zase o něco příjemnější.

Zleva: podlahová krytina MALLSTEN 649 Kč za 0,81 m2, podlahová krytina RUNNEN 499 Kč za 0,81 m2, obojí Ikea

Vyberte koberec

Zdroj: pinterest.com

Venkovní koberec úžasně zútulní celý prostor. Pozor ale na výběr materiálu. Pokud bude koberec vystaven přímému slunečnímu záření a dešti, je nutné vybírat z materiálů, které jsou přímo určeny na použití venku. To stejné platí o nábytku. Jak na jeho výběr si můžete připomenout v našem článku ZDE.

Zleva: koberec BERGUV 600 Kč (Jysk), venkovní koberec MORUM 1190 Kč (Ikea)

Přidejte stolek nebo židli

Zdroj: pinterest.com

Pokud již máte sestavu zahradního nábytku a hledáte jen nějaké menší solitéry, nebo se vám tam ani nic většího nevejde, vybírat můžete z drobného nábytku. Stačí menší stolek a jedno či dvě křesílka. Jen opět dbejte na výběr materiálů, pokud bude nábytek stát pod širým nebem a bude vystaven dešti.

Zleva: sada stolků SAKSBORG 1000 Kč (Jysk), zahradní křeslo GJERLEV 2499 Kč (Jysk), venkovní stolek SALTHOLMEN 799 Kč (Ikea).

Polštářky a deky

Zdroj: pinterest.com

Chcete proměnit váš balkón či terasu, ale máte jen velmi omezený rozpočet? Začněte u textilu. Během okamžiku dokáží proměnit celý prostor a vás to přitom finančně nezruinuje.

Zleva: venkovní polštář GULLINGEN 149 Kč (Ikea), pléd INGABRITTA 399 Kč (Ikea), polštář SKOGSIV 350 Kč (Jysk).

Sedací vaky a pufy

Nemusíte hned kupovat nový nábytek, zvlášť pokud jste v nájmu. Využít můžete například sedací vaky a pytle. Udělají službu nejen venku, ale přes zimu i vevnitř.

Sedací vak BUSSAN (vnitřní i venkovní použití) 2490 Kč (Ikea), taburet NEBLE 1099 Kč (Jysk).

Kousek přírody

Zdroj: pinterest.com

Pokud jste vlastníky balkónu, vytvořte si přírodu všude kolem vás. Pomůžou vám k tomu květináče různých velikostí, ať už ty stojící nebo závěsné. Stejně tak si můžete zpříjemnit terasu díky větším stojícím květináčům či truhlíkům.

Zleva: truhlík RINGTROST 750 Kč (Jysk), závěsný květináč STORSKARV 175 Kč (jysk), květináč BITTERGURKA 299 Kč (Ikea).

Rozsviťte

Zdroj: pinterest.com

Dopřejte si i večer na terase či balkóně světlo. Instalujte venkovní svítidla nebo lucerny a svíčky (ty se hodí zvlášť, pokud žijete v pronájmu a nesmíte dělat žádné úpravy).

Zleva: lucerna NEVINGE 850 Kč (Jysk), venkovní světelný řetěz DVERGSPETT 200 Kč (Jysk), lampa na baterie VANNRIKSE 600 Kč (Jysk).

Absolutní relax

Relax si můžete dopřát nejen na terase či zahradě, ale i na balkóně. Závěsné křeslo či houpací síť budou těmi nejlepšími parťáky pro chvíle pohody.

Zdroj: pinterest.com

Zleva: houpací síť BERGFINK 550 Kč (Jysk), houpací síť FREDON 1290 Kč (Ikea), závěsné křeslo NITTEDAL 1150 Kč (Jysk).

Když je málo místa

Vybírejte nábytek, který se dá snadno složit a odnést pryč, když se nepoužívá. Například tento stůl můžete pár tahy složit a šetří tak místo.

Nástěnný stolek ASKHOLMEN 599 Kč, Ikea.

Všechny produkty najdete v našem obchodním centru Homepark Zličín v prodejnách Ikea a Jysk. Přijďte si za námi vybrat něco hezkého.