9 způsobů, jak si uvázat šálu

Tento článek jste si přečetli 3232x.

Šála představuje nejen kousek oblečení, díky kterému nám je v aktuálním počasí teplo, ale také módní doplněk. Proto jsme si dnes pro vás připravili několik jednoduchých způsobů, jak ji uvázat.

Pro článek jsme použili šálu z měkké žakárové tkaniny o velikosti 100 x 180 cm. Lze ale využít i šálu menší či naopak větší, záleží na typu úvazu.

 

1. Základní úvaz

Jde o ten nejjednodušší způsob, jak nosit šálu. Přehoďte si ji kolem krku tak, že jeden konec bude o trochu delší – ten pak přehoďte dozadu, přes rameno. Tento typ úvazu můžete nosit např. do práce na svetr, kabát či bundu (volte raději hrubší materiály, aby šála držela a neklouzala z ramene dolů).

 

 

2. Jednoduchý úvaz

 Další typem je tento jednoduchý úvaz, kdy šálu přeložíte na polovinu a přehodíte okolo krku. Na jedné straně vznikne smyčka, kterou protáhnete druhý konec šály.

 

3. Šála jako pončo

Přehoďte si šálu kolem krku tak, aby byly oba konce šály stejně dlouhé. Přepásejte šálu oblíbeným páskem a stáhněte si ji dolů z ramen, aby vzniklo pončo.

 

4. Propletený uzel

Jak šálu originálně uvázat na trochu jiný způsob? Šálu si přehoďte kolem krku viz obr. 1. Jeden konec šály přehněte a provlečte tunelem kolem krku. Druhý cíp šály provlečte touto vzniklou smyčku viz obr. 3 a 4. Nakonec uzel hezky narovnejte.

 

5. Šála jako vesta

Ze šály můžete snadno udělat i příjemnou vestu. Dlouhou šálu si rozdělte na tři části – chytněte oba konce a kousek šály uprostřed. Tyto tři cípy svažte gumičkou (viz obr. 3 a 4). Vzniknou vám tak dva otvory/rukávy, kterými provlečte ruce a vestu si oblečte.

 

6. Šála jako pončo II

Stejně jako v předchozím případě lze použít gumičku i na vytvoření ponča. Šálu si přehoďte kolem krku, oba konce chytněte cca uprostřed (viz obr. 2) a svažte zezadu gumičkou (viz obr. 3) a přehoďte látku zpět.

7. Stylový úvaz

Tento jednoduchý úvaz je vhodný např. do kabátů. Šálu si přehoďte kolem krku dle obr. 1. Tunel u krku jednou zatočte a vytvořte smyčku, kterou provlečte postupně oba volné konce šály (obr. 3 a 4) a hezky upravte.

8. Velký tunel

Jak si uvázat šálu kolem krku tak, aby vám nepadala a konce držely uvázané? Využijte náš následující návod.

Šálu přehoďte kolem krku a oba konce šály svažte na jedné straně k sobě. Pak je jednou zatočte (viz obr. 2) a vzniklým tunelem prostrčte hlavu. Zbylé konce (viz obr. 3) svažte za krkem k sobě a šálu narovnejte.

 

9. Šála místo svetříku

Tento způsob úvazu šály nás nadchl. Slouží totiž moc hezky místo svetru. Šálu po celé délce přehněte na polovinu a pak ještě jednou. Přehoďte ji kolem krku, aby oba konce byly stejně dlouhé. Pak je jednou zatočte (viz obr. 3), konce „rozbalte“ a vnější rohy zavažte za krkem k sobě (viz obr. 4 a 5). Šálu si pak narovnejte přes ramena směrem dolů a u pasu zastrčte do kalhot či sukně. A je hotovo!

Šála místo svetříku

 

Koupit si můžete i speciální sponu/kroužek na šálu, díky kterému pak máte další možnosti úvazu.

 

Šály seženete i u nás v obchodním centru Homepark, a to v prodejnách Takko fashion či F&F.