Girlanda z pompomů

Tento článek jste si přečetli 1475x.

Jak rozzářit pokojíček vašich nejmenších? Připravili jsme si pro vás návod na jednoduchou girlandu z vlněných pompomů. Využít ji můžete jako dekoraci do pokoje, na narozeninovou oslavu, jednotlivé pompomy pak třeba jako přívěsek, dekoraci na dárek (místo mašle) apod. Stačí k tomu málo a hotový ho budete mít cca za 1,5 hodiny a dost možná u toho i pořádně zrelaxujete. Nebo můžete zapojit i děti! Tak jdeme na to!

Co budete potřebovat?

· Kus tvrdého papíru nebo kartonu z krabice

· Fix / tužku

· Nůžky, ideálně delší, se kterými se dobře stříhá a s ostrou špičkou, případně můžete použít ještě ostré malé nůžky na manikúru

· Bavlnky různých barev

· Sklenici – její velikost bude cca odpovídat velikosti pompomu a k tomu malou minci

· Provázek na zavěšení

Jak na to?

1. Jako první si obkreslete sklenici na tvrdý papír (karton). Na jeden pak obkreslete doprostřed minci (viz obrázek).

2. První vystřiženou předlohu použijte k obkreslení středového kolečka na druhé předloze, to aby byly přesně ve stejném místě. Vystřihněte a ustřihněte i kousek koleček, kudy budete obtáčet bavlnku (viz obrázek výše).

3. Obě předlohy dejte přesně na sebe a postupně kolem nich obmotávejte bavlnku. Začátek bavlnky zamotejte rovněž dovnitř.

4. Obmotejte bavlnku v několika vrstvách. Zároveň ji moc kolem předlohy neutahujte, aby se to pak dobře stříhalo. Jakmile budete mít hotovo, konec provázku opatrně ustřihněte.

5. Teď je na čase bavlnku rozstřihnout. Vložte ostří nůžek mezi dvě papírové předlohy a opatrně rozstřihujte. Pokud byste neměli dostatečně ostré nůžky, lze použít i malé nůžky na manikúru. Šlo nám to s nimi lépe.

6. Jakmile budete mít hotovo, ustřihněte si malý kousek bavlnky a obmotejte ho kolem pomponu mezi dvěma papírovými předlohami a opatrně udělejte uzel. Takto pompom zafixujete.

7. Nyní je čas sundat papírovou předlohu a zastřihnout konce bavlnek tak, aby někde výrazně nepřečnívaly. Upravit takto pompom můžete i s pomocí papírových předloh, které z různých stran přikládáte (uděláte takový sendvič, pompom bude mezi dvěma předlohami) a zastřihujete do tvaru koule, dokud to nebude všude stejné.

8. A máte skoro hotovo! Takto připravené pompony si pak vyskládejte podle barev a jednotlivě přivazujte k provázku na zavěšení. Konce zastřihněte do stejné délky, jako zbytek pompomu. Jednotlivé pompomy lze po provázku ještě posouvat do požadovaných vzdáleností.

Girlandu můžete zavěsit na stěnu, obmotat kolem postele, poliček, baldachýnu či jiného kusu nábytku. Samotné kuličky můžou sloužit i k hraní nebo jako přívěsek na klíče.