Halloweenské dekorace za pár minut

Tento článek jste si přečetli 2441x.

Halloween je sice původně americký svátek, ale poslední roky se stal oblíbeným i u nás. Ať už ho rádi slavíte, nebo dáváte přednost českým dušičkám, pro děti je to kouzelný čas. Čas plný tajemna, strašidel, světýlek a pomalých příprav na Vánoce. A strašidelné dekorace k tomu také patří. Proto jsme si pro vás připravili pár velmi jednoduchých návodů, jak si vyzdobit domov, a to doslova za pár minut. Potřebovat nebudete nic jiného než to, co máte většinou doma.

Nejjednodušší dýně z toaletního papíru

Ano, nespletli jsme se, hlavní roli tu skutečně hraje toaletní papír. Potřebovat budete:

 • plnou roli toaletního papíru
 • kus látky o velikosti cca 45 x 45 cm
 • celou skořici
 • zelené lístky

Jak postupovat? Z plné role odmotejte kus papíru a obtočte ho znovu kolem středu role (vytvoříte tak větší objem, jako má dýně). Položte roli doprostřed kusu látky a postupně ji zabalte a konce látky vsunujte do středu role (viz obrázek). Nakonec do dírky vložte skořici a zelené lístky. A je hotovo! Doslova za pár minut vykouzlíte krásnou podzimní dekoraci.

Strašidla z balónků

Těchto roztomilých poletujících balónků se děti bát rozhodně nemusí, naopak. Tvořit je mohou společně s vámi. Co budete potřebovat:

 • bílé balónky
 • kusy průhledné látky (staré záclony, tyl..) o velikosti cca 1,5 x 1,5 metru
 • černou fixu
 • provázek, nůžky

Balónek nafoukněte a na konci udělejte uzel. Na balónek namalujte černou fixou obličej. Ustřihněte si kousek průhledné látky o velikosti cca 1,5 x 1,5 metru (velikost záleží na tom, jak moc chcete mít strašidlo dlouhé) a uprostřed udělejte malou dírku. Na konec balónku přivažte provázek a provlečte dírkou v látce. Vytvoříte tak bubáčka se závojem a teď už stačí jen zavěsit tam, kde bude strašit.

Netopýří girlanda

 Girlandy jsou oblíbenou a jednoduchou dekorací. Na Halloween můžete vyzkoušet třeba netopýry (nebo malá strašidla či dýně). Budete potřebovat:

 • černý tvrdý papír a papír na nakreslení vzoru
 • nůžky, provázek (případně jehlu)

Z jednoho kousku papíru si vystřihněte požadovaný tvar jako předlohu – my jsme zvolili netopýra. Tento tvar pak obkreslete na barevný papír a vystřihněte. Na konci křídel netopýra udělejte na každé straně dírku (např. pomocí jehly), kterou provlečete provázek a netopýry tak na něj navléknete.

Zářící mumie

Minule jsme vám ukazovali, jak ze zavařovací sklenice udělat podzimní svícen. Tentokrát místo listů přilepte na skleničku elastické obinadlo, které máte doma v lékárničce. Pak stačí jen přilepit oči (můžete je vystřihnout i z papíru, pokud nemáte tyto umělé mrkací ) a dovnitř vložit hořící svíčku. A mumie je na světě!

 

Svítící hrad

Tuto svítící dekoraci vyrobíte jednoduše z krabice, kterou máte doma. Vyřezat můžete hrad, dům, postavičky, v podstatě cokoli, co budete chtít.  Potřebovat budete:

 • plošší papírovou krabici s víkem
 • tužku
 • temperové barvy a štětec
 • lepidlo na papír, příp. tavící pistoli
 • odlamovací nůž

Vyšší spodek krabice použijte jako podstavec. Vnitřek můžete namalovat např. bílou barvou, udělat proužky nebo nalepit kus látky. Na víko krabice si namalujte obrázek, který budete chtít vyřezat. Pak použijte odlamovací nůž a vyřízněte ho, pozor, boční stranu víka (ve spodní části obrázku) nechte, díky ní pak obrázek přilepíte k podstavci. Pokud by nedržel, můžete ho zezadu přichytit k podstavci izolepou. My jsme hrad natřeli načerno temperovými barvami.

Za obrázek jsme pak vložili elektrickou čajovou svíčku a rozsvítili ho. Vršek krabice můžete ještě ozdobit zbytkem obinadla, umělými pavučinami nebo vatou.

Nezapomeňte, že halloweenské dekorace seženete i u nás OC Homepark Zličín v prodejnách Tesco či Sparkys. Tak se zastavte.

Kostým 199 Kč, Sparkys, svítící balónky 43,90 Kč, girlanda 19,90 Kč, dýně na vyřezávání 12,90 Kč / kg, vše Tesco.