Halloweenské dýně ze severu

Tento článek jste si přečetli 375x.

Kdo by neměl rád severský design? Jeho jednoduchost a nadčasovost z něj udělaly velký módní trend posledních let. Bílá, černá a šedá jako barvy jasně vévodí. Když se naopak řekne Halloween, většina z vás si asi představí oranžové dýně a barevné listí. A jak jdou tyto dvě věci vůbec dohromady? Dnes vám ukážeme, že velmi dobře. Připravili jsme si pro vás totiž malý DIY projekt na téma halloweenské dýně v severském stylu. Tak jdeme na to!

Co budete potřebovat?

· Okrasné dýně různých velikostí (stojí méně, než dýně jedlé)

· Akrylové barvy – bílá a černá

· Štětce – menší a větší

· Černý permanentní popisovač

· Dvě větvičky eukalyptu

· Lepidlo (my jsme použili tekuté Herkules)

· Třpytky (koupíte v prodejně kreativních potřeb)

· Špendlík nebo jehlu

· Podložku na malování, igelit nebo noviny

Postup

1. Rozložte si igelit či noviny a připravte dýně, barvu a štětce. Pokud jsou na dýních fixou napsané ceny, odstraňte je lihem.

2. Nanášejte barvu na dýně ve svislém směru, shora dolů. Část, na které dýně stojí, zatím nebarvěte. My jsme barvu nanášeli ve dvou vlnách a mezitím vždy počkali, až zaschne (trvá to ideálně hodinu). Jakmile budete mít vrchní část natřenou a suchou, položte dýně na bok a nabarvěte i spodek.

3. Takto připravené bílé dýně poté ozdobte. Můžete na ně např. černou barvou malovat pruhy, vzory nebo psát oblíbené nápisy jako Halloween, podzim atd. Pokud potřebujete někde použít velmi tenkou linku, vezměte černý popisovač. Ten ale není vhodný na větší černé plochy, protože se s ním tak dobře nepracuje, jako s akrylovou barvou

4. Pokud se chcete vrhnout na dýni s víčky, namalujte nejprve oči černou barvou. Poté špendlíkem vydloubněte dvě dírky na větvičky eukalyptu, který tam pak zastrčíte. Jde je tam i přilepit pomocí tavící pistole, ale nedrží to tak dobře.

5. Zlaté dýně vytvoříte pomocí lepidla a zlatých třpytek. Naneste lepidlo úzkým štětcem tam, kde chcete vzor mít a v jaké podobě (my jsme dělali nápis „hello“ a puntíky). Toto místo pak velmi opatrně posypejte třpytkami. Zbytek třpytek očistěte z dýně suchým štětečkem. Třpytky lze ze stolu sesypat zpět do lahvičky k dalšímu použití (vezměte k tomu třeba ruličku papíru nebo malý trychtýř).

Dýně nechte opět zaschnout a máte hotovo! Halloweenská dekorace je připravena, aby krásně ozdobila váš domov.

Nezapomeňte, že okrasné dýně teď za velmi dobrou cenu seženete i u nás, v prodejně Tesco Extra v OC Homepark Zličín. Tak hurá do toho! Halloween se blíží! Ale tato dekorace udělá parádu určitě i po něm.