Hry pro děti venku – 12 tipů, jak je zabavit v zimě

Tento článek jste si přečetli 13817x.

Připravili jsme pro vás tipy na hry pro děti venku! Je tu 12 aktivit, které můžete dělat s dětmi a slibujeme, že o zábavu bude postaráno.

1. Geocaching, skvělá hra pro děti v zimě

Ani zima není překážkou pro to, abyste s dětmi hledali „kešky“. Geocaching je něco na pomezí sportu a turistiky. Spočívá v hledání schránky, o níž víte souřadnice GPS a někdy i malou nápovědu. Najdete je nejen po celé České republice, ale všude na světě. Stačí stáhnout aplikaci Geocaching a začít. Hledat se dá i v zimě a díky sněhu je to o to větší výzva. Zpříjemnit si tak můžete rodinnou procházku s dětmi hledáním „pokladu“.

hry pro děti venku

2. Ledové sochy

Postavte s dětmi různobarevné ledové sochy nebo si udělejte magické koule. S ledem se dá krásně vyhrát. Potřebovat budete jen balonky, prázdné formy na muffiny, misky, kelímky apod. Napusťte je vodou smíchanou s potravinářským barvivem (nebo temperami) a nechte přes noc zmrznout. Ideálně venku, pokud nemrzne, pak můžete použít mrazák. A druhý den děti čeká spousta barevné zábavy venku.

Ledové sochy – hry pro děti venku

3. Girlandy pro ptáčky

Stejně, jako můžete s dětmi vyrobit krmítka, tak zkuste i zimní girlandy. Na delší provázek můžete přivázat kukuřici, brusinky či další sušené ovoce či krmení pro ptáčky. Stačí pak při společné procházce pověsit na strom/y či keře.

4. Bobování, sáňkování

I tyto tradiční radovánky nesmí v našem výběru chybět. Pokud napadne sníh, boby či sáňky se přímo nabízí. Pokud je ale sháníte, pak jste možná narazili na vyprodané sklady většiny dodavatelů. Na www.sparkys.cz najdete aktuálně tyto modely.

Zleva: Plastkon kluzák 35 Kč, Plastkon sáně NEON GRIP 599 Kč, Plastkon sáňkovací talíř 329 Kč, vše Sparkys.cz

5. Skryté příběhy

Díky venkovní hře Skryté příběhy poznáte nejen nová zajímavá místa, ale navíc můžete cestovat v čase a udělat každý rodinný výlet neobyčejným dobrodružstvím. Hra je určena především dětem od 6 do 13 let, ale pobaví i dospělé. Hra je rozdělená do jednotlivých výletních tras, které jsou po celé republice. Stačí stáhnout aplikaci Skryté příběhy.

6. Valentýnská procházka

Hezká venkovní aktivita, kterou můžete s dětmi podniknout kolem svátku svatého Valentýna. Vezměte si s sebou na procházku křídu a nechejte na zemi po cestě hezké vzkazy, srdíčka, cokoli, co udělá ostatním lidem radost a vykouzlí úsměv na tváři.

Bludiště venku – hry pro děti venku

7. Stopy či bludiště ve sněhu

Můžete vytvořit barevné stopy ve sněhu nebo stopy Yettiho (pomocí pevného kartónu obtiskněte velké stopy) a udělat dětem bojovku na zahradě či v parku. Budou následovat stopy a na konci cesty je čeká překvapení. Stejně tak je možné udělat ve sněhu bludiště ze stop a nechat děti, aby našly cestu ze startu do cíle.

8. Ledové kuželky

Kdo říká, že se dá bowling hrát jen uvnitř? Budete potřebovat 10 prázdných pet lahví, které napustíte vodou a necháte zmrznout (venku přes noc nebo v mrazáku). Můžete je napustit i vodou barevnou. Stejně tak napusťte vodou nafukovací balonek a nechte zmrznout – tak budete mít bowlingovou kouli. A hra může začít!

Zimní piknik - hry pro děti venku

9. Zimní piknik

Ano, piknikovat můžete i v zimě! Udělejte si takovou malou zimní party. Na zahradní nábytek položte deky a polštáře, připravte si s dětmi něco dobrého na zub (horká čokoláda, ovocný čaj, limonáda, cupcaky apod.). Místo můžete ozdobit také světýlky a party může začít.

10. Sledujte stopy zvířat

Zima je skvělý čas, kdy můžete s dětmi pozorovat různé stopy zvířátek obtisknuté ve sněhu. Sníh je skvělý pro pozorování nejrůznějších zvířat jako jsou lišky, králíci, srnky, jeleni, veverky apod.. Můžete z toho udělat i hru, kdo najde nejvíce stop různých zvířátek apod.

hry pro děti venku - lesní piškvorky

11. Lesní piškvorky, další skvělý tip na hry pro děti venku v přírodě

Kromě stavění domečků pro skřítky si v lese s dětmi můžete zahrát také piškvorky. Z pár klacíků postavte hrací pole a najděte pár stejných kamínků, listů, větviček apod. a můžete začít. Malovat se piškvorky dají také do sněhu.

Hry pro děti venku - společná rodinná procházka

12. Zimní workout – sport s dětmi venku v přírodě

Zvlášť v zimě je dobré sportovat a utužovat svoje zdraví před nemocemi. Řada parků a hřišť má cvičební stroje, které můžete využít. Nemusíte však chodit příliš daleko, cvičit můžete i na zahradě – např. krátké sprinty, žabí skoky, výskoky apod.

Proto se teple oblečte a hurá do toho! Teplé oblečení můžete sehnat i u nás, stačí si objednat online na A3 sport a zboží si nechat připravit ve výdejním místě v OC Homepark.

Náš tip (zleva): čepice Under Armour 390 Kč, sportovní rolák se zipem a reflexními prvky Spyder 690 Kč, zimní dětská bunda Nike 1490 Kč, vše A3 sport.

 

Toto byly naše vyzkoušené hry pro děti venku. Napište nám, zda jste je vyzkoušeli a jak se vám líbili. Nebo nám pošlete své vlastní nápady a inspirace.