Jednoduché domácí bagetky

Tento článek jste si přečetli 3001x.

Dnes pro vás máme jednoduchý recept na křupavé domácí bagetky, které určitě potěší celou rodinu. Recept se skládá z pár surovin, které máte doma a příprava je jednoduchá – žádné hnětení, jen smíchat a dát těstu čas. Tak jdeme na to!

Ingredience:

· 3 a ¼ hrnku hladké mouky (420 g), plus na posypání válu, plechu

· 2 lžičky sušeného droždí

· 2 lžičky soli

· 1 a ½ hrnku studené vody (360 ml)

Postup:

1. Ve větší míse smíchejte mouku, sušené droždí a sůl. Poté přilijte studenou vodu a zamíchejte vařečkou, aby se vše spojilo dohromady. Můžete použít i ruce, ale nezapomeňte je namočit do mouky, těsto totiž lepí.

2. Vytvarujte těsto do koule a nechte v míse nakynout pod utěrkou nebo potravinářskou fólií cca 2 až 3 hodiny. Těsto by se mělo zvětšit dvojnásobně a mít na povrchu bublinky.

3. Je dobré nechat pak těsto ještě uležet minimálně přes noc v lednici. Můžete ho tam skladovat ale až 3 dny a mít ho v zásobě. Bagetky pak budou mít o něco lepší chuť, pokud ale spěcháte, můžete tento krok i přeskočit.

4. Vykynulé těsto přemístěte na vál vysypaný moukou, rozřízněte na dvě části a vytvarujte bagetky. Je ale možné nechat těsto i ve tvaru chleba. Plech si vysypte moukou (nebo kukuřičným škrobem, nebo obojím), položte na něj připravené těsto a nechte ještě 45 minut pod utěrkou či fólií kynout. Pokud těsto trochu „spadne“ do stran, rukama ho pak narovnejte a znovu vytvarujte bagetky.

5. Nakonec bagetky několikrát nahoře nařízněte – nožem, nebo nůžkami a vložte do trouby vyhřáté na 240 stupňů. Pečte cca 20-25 minut, dokud nejsou bagetky na pohled upečené do zlatova.

6. Vyjměte bagetky/chleba z trouby a nechte cca 5 minut vychladnout na mřížce, než je začnete krájet.

Poznámka: pro ozvláštnění chuti můžete do bagetek/chleba přidat různé další ingredience. Před vlitím vody do těsta tak přimíchejte například 4 stroužky drceného česneku a 3 lžíce rozmarýnu, 3 lžíce oblíbeného koření, 1 hrnek strouhaného sýru, hrnek oříšků, sušených rajčat nebo 2 čajové lžičky sušeného česneku apod..

Bagetky jsou výborné s čerstvým máslem, pomazánkou, ale i k salátu nebo masu.

Všechny ingredience seženete i u nás v obchodním centru Homepark Zličín v prodejně Tesco Express, která je stále otevřená.

Přejeme vám dobrou chuť!