Podzimní věnec

Tento článek jste si přečetli 881x.

Máte rádi podzimní dekorace? Co takhle udělat si jednoduchý podzimní věnec, který bude krásně zdobit vaši domácnost? Možná namítnete, že obchody s kreativními potřebami jsou teď zavřené, ale máme pro vás tip, jak si vystačit s tím, co máte doma. Věnec jde totiž velmi jednoduše udělat i z ramínka na šaty!

Co budete potřebovat?

· Rostliny – mohou to být větvičky či listí z lesa nebo eukalyptus, nevěstin závoj, bodláky a další, které seženete i v otevřených květinářstvích

· Kovové ramínko na šaty

· Ostré nůžky

· Tenký (vázací) drátek

· Popř. tavící pistoli, pokud by něco nedrželo (my si ale vystačili i bez ní)

· Lak na vlasy na konečnou fixaci

Jak na to?

Ramínko na šaty ohněte do tvaru kruhu, nevadí, že nebude úplně přesně kulaté, malé nerovnosti se zakryjí květinami.

Vždy si vezměte 2-3 stonky rostlin/květin a spojte dohromady tak, že jejich konce obmotáte 2x tenkým drátkem. Vytvoříte takovou malou kytičku, konec drátku nechte delší, protože ji ještě celou musíte připevnit ke kovovému kruhu (viz obrázek).

Postupujte od spodní části kruhu směrem nahoru, na obě strany. Přidávejte postupně svazky květin tak, aby jejich přivázaný konec nebyl vidět pod květinami níže. Nakonec zafixujte celý věnec lakem na vlasy.

Opravdu velmi hezky vypadá eukalyptus, nevěstin závoj, podzimní listy, bodláky, jeřabiny, malé šípky a další bobule. Vybírejte rostliny, které vydrží/dají se usušit.

Díky hornímu háčku můžete věnec zavěsit na dveře, za háček na stěně, za poličku, za obraz, vlastně kdekoliv.

Krásné podzimní dny a hodně zdraví vám přeje OC Homepark Zličín!