Tipy na velikonoční dovolenou s dětmi

Tento článek jste si přečetli 1044x.

Velikonoce se blíží, letos vychází státní svátky na pátek 19. dubna a pondělí 22. dubna. Děti mají ve školách navíc volno již od čtvrtku 18. dubna. Ideální čas vyjet někam na dovolenou. Ať už jen na prodloužený víkend, nebo si to protáhnout na celý týden. Dnes tu pro vás máme pár tipů na oblíbené destinace, kam se můžete vypravit (nejen) s dětmi.

Objevujte Krkonoše

Jestliže se vám nechce cestovat příliš daleko, najdete v nabídce cestovní kanceláře řadu zájezdů po našich krásných končinách. Vypravit se tak můžete například za okouzlující přírodou do Krkonoš.

My jsme pro vás vybrali tříhvězdičkový hotel Esprit nebo čtyřhvězdičkový Pytloun. Esprit se nachází na klidném místě, cca 3,5 km od centra Špindlerova mlýna. Jednodušší hotel v tradičním stylu nabízí i rodinné pokoje, stravování formou polopenze, stolní tenis nebo venkovní dětské hřiště. Za příplatek je pak možné využít i vířivku nebo komplex saun.

Pytloun je wellness hotel přímo v obci Harrachov, cca 15 minut od centra města. Nabízí rovněž rodinné pokoje, stolní tenis, kulečník, venkovní dětské hřiště nebo dětský koutek s hračkami. Za poplatek je tu stejně tak možné navštívit wellness čítající několik saun a vířivku.

Zdroj: eximtours.cz

Rakousko a velikonoční lyžování

Pokud chcete ještě absolvovat velikonoční lyžovačku, pak doporučujeme jet spíš k našim sousedům. Velikonoce totiž letos vychází na téměř nejpozdější možný termín. Šance, že se tak bude lyžovat ještě u nás, není velká, většina lyžařských středisek končí provoz v těchto dnech. Ideální je tak zvolit kvůli dostupnosti například Rakousko. Díky pozdějšímu termínu zvolte ideálně lyžování na ledovci, kde se nachází sníh po celý rok. Jmenujme ledovce Pitzstaler, Stubaier Gletscher, Kitzsteinhorn nebo Hintertux.

Příkladem může být rodinný hotel Latini z nabídky cestovní kanceláře Exim tours, který se nachází v Zell am see, poblíž krásného jezera, kolem kterého se dají podnikat příjemné procházky, zároveň v dostupné vzdálenosti od ledovce Kitzsteinhorn Gletscher (cca 10 km). Kromě výborné kuchyně a wellness centra zde najdete také dětskou hernu.

Zdroj: eximtours.cz

Za sluníčkem na Kapverdy

Pokud vás již neláká lyžování, co se takhle jet trochu ohřát? V tuto dobu bude hezké letní počasí např. v Egyptě, Tunisku, Spojených arabských emirátech nebo na Kapverdských ostrovech. Všechny tyto destinace nejsou tak daleko a cestu letadlem zvládnete i s menšími dětmi.

My jsme pro vás vybrali Kapverdské souostroví, správně česky nazývané ostrovy Zeleného mysu. Jedná se o soubor deseti větších a řady malých ostrovů uprostřed rovníkového Atlantiku. Vzhledem ke své poloze v jižních pasátových mořích jsou ostrovy ideálním místem odpočinku u stále teplého moře na krásných dlouhých plážích.

Zaujal nás krásný hotel Royal Horizons Boavista, který leží přímo u široké písčité pláže Praia de Chaves. U klientů je velmi oblíbený pro svůj perfektní servis, výbornou gastronomii a součástí hotelu je i dětská herna a animační programy.

Zdroj: eximtours.cz

Zažijte pohodu u Balatonu

Pokud nechcete cestovat tak daleko, máme pro vás alternativu v podobě Maďarska a termálních lázní. A nemusíte jezdit jen do Budapešti, pro děti je to krásné i u jezera Balaton.

Hotel Azúr se nachází přímo u Balatonu, nedaleko přístavu jachet a klientům nabízí služby odpovídající 4 hvězdičkám. Kromě toho je součástí hotelu i krytý (dětský) bazén, venkovní dětské hřiště nebo herna. Kolem jezera se pak dá jezdit s dětmi na kole nebo podnikat dlouhé procházky s kočárkem. Kromě koupání v bazénu či lázních lze v okolí vidět i řadu pamětihodností, historická města Veszprém a Székesfehérvár nebo navštívit akvapark.

Zdroj: shutterstock.com, eximtours.cz

Ať se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, přejeme vám šťastnou cestu a mnoho krásných zážitků!