Valentýnská přáníčka

Tento článek jste si přečetli 3331x.

Valentýn nás čeká již tento víkend, tak jsme si pro vás připravili nový článek a velmi jednoduchý návod na přípravu valentýnských přáníček. Ať už tento, pro mnohé americký svátek, slavíte nebo ne, můžete udělat radost někomu, koho máte rádi. A na to je vždy vhodná příležitost. My jsme se letos rozhodli s dětmi poslat přáníčka našim babičkám a dědečkům, se kterými se bohužel skrze aktuální situaci nemůžeme vídat.

Co budete potřebovat?

  • bílé a barevné tvrdé a měkké papíry
  • nůžky
  • tužku
  • lepidlo na papír
  • provázek
  • fixy a další dle potřeby

Jak na to?

Dělali jsme tři typy snadných přání – první z nich je valentýnská kytka. Stačí nastříhat kytičky/srdíčka z barevných papírů a ozdobit je černou fixou viz obrázek. Na bílý papír ve tvaru přání jsme pak zelenou fixou nakreslili stonky a srdíčkové květy přilepili, stejně tak provázek jako stuhu.

Druhým typem jsou létající balóny. Vystřihli jsme dvě velká srdce, jedno přilepili k přání. K němu jsme nalepili konec košíku a provázek / girlandu se jménem. To vše jsme přiklopili druhým velkým srdcem, které jsme středem vlepili tak, aby to tvořilo 3D efekt.

Třetím přáním jsou valentýnské dárečky se srdíčky. Abychom vytvořili pop up efekt, musíme přání z boku nastřihnout dle vzoru.

Na přání si zvenku nakreslete tvar dárků – od nejmenšího po větší.

Nastřihněte svisle jednotlivé čáry, vodorovné nechte, ty potom přehnete.

Pokud máte nastřihnuto, pak konce přehněte dle namalované vodorovné čáry nejdřív směrem ven a pak je vsuňte a přehněte směrem dovnitř přání. Boky dárků jsme oblepili kouskem barevného třpytivého papíru a dále jsme vlepili srdíčka. Celé bílé přání jsme pak na obou stranách vlepili ještě do jednoho barevného.

A teď už jen stačí vepsat dovnitř nějaké milé přání, které potěší ty, které máte rádi, vložit do obálky a poslat co nejdříve poštou.

Přejeme vám krásného sv. Valentýna!