Vánoční akce „Homepark spojuje“

Tento článek jste si přečetli 933x.

Vánoce představují kouzelný čas, který chceme trávit s našimi nejmilejšími. Jsou to svátky, jež by nás měly sbližovat a zároveň jsou spojeny s předáváním dárků. Vždyť i název Štědrého dne pochází ze slova štědrost, tedy chuť někoho obdarovat. Letos jsme si pro vás v našem obchodním centru připravili krásnou vánoční akci, která splňuje obojí. Sbližuje a zároveň umožní obdarovat ty, kteří to nejvíc potřebují.

Přijďte k nám 15. prosince na akci s názvem „Homepark spojuje“. Od 10 do 16 hodin budou naše milé hostesky rozdávat vánoční pohlednice, které můžete poslat, komu jen budete chtít. Poštovné totiž hradíme my. Uděláte tím radost svým nejbližším a k tomu od nás navíc dostanete hezkou tužku na památku.

To ale není vše! Za každý vámi odeslaný pohled věnuje naše obchodní centrum Homepark 20 Kč Fondu ohrožených dětí, resp. Klokánku, který sídlí kousek od nás v Hostivicích.

Proč právě Klokánek?

Jedná se o projekt Fondu ohrožených dětí, který nahrazuje ústavní péči opuštěným dětem. Klokánek v Hostivicích je v provozu od roku 2004, kdy vznikl rekonstruováním staré školy. Disponuje 7 byty, v nichž může najít útočiště až 28 dětí. V areálu je také venkovní hřiště a v okolí krásná příroda s několika rybníky a lesoparkem.

A v čem je Klokánek jiný, než ústavní zařízení? Děti zde bydlí maximálně po čtyřech v bytech, které vypadají úplně stejně, jako klasická domácnost. Střídají se u nich (vždy po týdnu) tety, které o ně pečují po všech stránkách. Nedochází tak k citové deprivaci a jsou zohledněny všechny individuální potřeby dětí.

Klokánek nabízí přechodnou rodinnou péči na dobu, po kterou se děti nemohou vrátit zpět do své rodiny (rodiče si mezitím vyřeší svoji tíživou životní situaci), nebo dokud pro ně není nalezena trvalá náhradní rodinná péče (osvojení, pěstounská péče, svěření do výchovy třetí osoby)

Přijďte v nedělí 15. 12. 2019 do Homeparku! Kromě toho, že můžete udělat radost svým nejbližším ručně psaným pohledem a přáním od srdce, podpoříte s námi dobrou věc. A jako bonus můžete nakoupit ještě vánoční dárečky v některém z našich obchodů. Těšíme se na vás!!!