Velikonoční vajíčka se zvířátky

Tento článek jste si přečetli 3951x.

Existuje nespočet způsobů, jak na Velikonoce ozdobit vajíčka. Tím nejpopulárnějším je bezesporu vejce obarvit, ať už potravinářskou barvou nebo díky přírodním barvivům (např. cibule, špenát či kurkuma). My jsme pro vás dnes ale vybrali návod na něco zcela jiného. Veselá vajíčka se zvířátky v severském stylu jsou jednoduchá na přípravu, ale o to víc potěší malé koledníky. Případně mohou sloužit jako krásná velikonoční dekorace. Tak jdeme na to!

Co budete potřebovat?

· Uvařená nebo vyfouknutá vejce

· Permanentní fixy / popisovače (my jsme použili Centropen a Pilot)

· Lepidlo, případně lepicí pásku

· Tavící pistoli

· Různé druhy barevných papírů

· Nůžky

· Pírka

· Větvičky

Jak na to?

Postup je velmi jednoduchý. Dle fotky si vyberte zvířátka, která chcete kreslit. Použijte permanentní fixu a nakreslete nejdříve větší barevné plochy a potom detaily jejich obličeje. Klasická dětská fixa na vajíčku držet nebude, stejně tak temperové barvy apod. Proto doporučujeme buď Centropen fixu (černou jsme použili hlavně na detaily) nebo pak tlustší Pilot na barvení větších částí obličejů (použili jsme béžovou a bílou).

 

Poté z měkkého barevného papíru vystřihněte ouška a případně rohy. Dole nechte o něco delší část, která se přehne a přilepí k vajíčku (viz foto). Na přilepení jsme použili Herkules lepidlo. Pokud chcete, aby vajíčka sloužila koledníkům k jídlu, pak doporučujeme místo chemického lepidla použít lepicí pásku.

U jelena je potřeba ještě přilepit parohy z větviček. Nejlépe to drží pomocí tavící pistole. Stejně tak je potřeba přilepit křídla tvořená pírky u sovičky.

Tato vajíčka budou sloužit jako krásná velikonoční dekorace např. v míse na stole.

 

Podobně takto můžete vytvořit i prasátka, zajíčky, tučňáky, medvídky nebo mývala. Představivosti se meze nekladou a věříme, že tohle tvoření si s vámi užijí i děti!

Přejeme vám krásné a hlavně veselé Velikonoce!