Zimní výbava pro nejmenší

Tento článek jste si přečetli 1024x.

Zima je v plném proudu, a pokud se chystáte pořídit zimní výbavičku pro své nejmenší ratolesti, máme tu pro vás dnes pár tipů.

Miminka je třeba chránit před velkou zimou dostatečným počtem vrstev oblečení, teplým fusakem či případně dekou. Při výběru si všímejte složení materiálů a jejich funkčnosti.

Prvním kouskem, který by vám neměl chybět je bezesporu kombinéza (jednodílná) či zimní komplet (dvojdílný). Mohou být s kapucí či bez nebo případně s oddělitelnými šlapičkami, které se pak dají použít i zvlášť místo botiček. Pro ty nejmenší miminka vám určitě doporučujeme jednodílné kombinézy, které jsou nejpraktičtější. Ideální je, pokud jsou vepředu na zip a dají se dostatečně rozepnout, aby se vám do nich miminko co možná nejsnáze oblékalo. Řada z nich má i všité rukavičky, což určitě oceníte, protože dětí mají tendence si samostatné rukavičky později sundávat.

 

Zleva: kombinéza Lodger, vínová a modrá kombinéza Gmini, vše Kašpárek baby

 

Při nákupu dbejte, aby kombinézka byla minimálně o číslo větší, než ostatní oblečení. V opravdových mrazech se pod ni totiž musí vejít kromě body a punčocháčů ještě svetr a teplé kalhoty.

Další nezbytnou položkou zimní výbavy jsou čepičky. U malých dětí dochází totiž k největším ztrátám tepla (až 40 %) přes povrch hlavy, takže důkladná ochrana je určitě na místě. Tady záleží, jestli máte kombinézu s kapucí či bez. Pokud kapuci nemá, pak je potřeba pořídit opravdu kvalitní a zateplenou (ideálně vlněnou) čepici. Pokud je kombinéza již se všitou kapucí, pak stačí čepice tenčí – např. bavlněná. Praktičtější je, když se dá pod krkem zavázat. I tady se osvědčuje kupovat čepičky spíše o něco větší, aby dobře zakryly ouška.

Zleva: růžová čepice Outlast, šedá Lodger a bílá Pupill, vše Kašpárek baby

 

Pokud jste pořídili zimní obleček bez šlapek nebo rukaviček, budete muset obojí dokoupit. Rukavičky jsou nejlepší se zapínáním na suchý zip nebo zavazováním na mašličku. To samé preferujeme i u teplých zimních „papuček“.

 

Jen kombinézka však miminku v zimě nestačí. Do kočárku je nutné pořídit další ochranu proti chladu v podobě hřejivého zimního fusaku. Variantou jsou ještě teplé zavinovačky v kombinaci s dekou, ale nikdy zcela nenahradí fusak, se kterým se vám bude mnohem lépe manipulovat díky jeho otvírání na zip. Kromě fusaku do kočárku existují i fusaky do autosedaček, které v sobě mají přímo zabudované otvory nebo kapsy na bezpečností pásy. Díky nim tak bude miminko stále v teple, i když budete přebíhat mezi domovem a autem.

 

Zleva: fusak do autosedačky Jollein, šedý fusak Lodger, šedý fusak Petite and Mars, vše Kašpárek baby

 

V případě velké zimy můžete dítě v kočárku ještě přikrýt dekou nebo naopak dekou vystlat kočárek, aby bylo miminko izolováno zespodu. Pokud nemáte fusak do autosedačky, pak lze využít deku i na přikrytí v autě. Vždy ji vybírejte dle složení, některé jsou svým materiálem vhodné přímo jen pro letní měsíce.

 

Zleva: šedá deka Meyco, proužkovaná a růžová Mamas and Papas, vše Kašpárek baby