Jak mít úspěšný rok 2020

Tento článek jste si přečetli 1647x.

11 jednoduchých tipů pro šťastnější rok 2020

Nový rok s sebou nese také řadu novoročních předsevzetí. Než si opět v únoru uvědomíte, že se vám z toho skoro nic nedaří, pojďte na to jinak. Přinášíme vám 11 jednoduchých, ale důležitých tipů nejen pro šťastnější nový rok, ale celý život. Jsou to možná malé kroky, ale vedou v velkým věcem.

1. Objednejte se k lékaři

Preventivní prohlídky, přiznejte se, jak často na ně chodíte? Leden je ideální čas obvolat všechny doktory a domluvit si konečně termíny prohlídek. A celý rok pak budete mít klid.

2. Naučte se spořit

Že vám nejde každý rok uspořit dostatek peněz? Udělejte si rodinný rozpočet a vyhraďte si částku, kterou chcete a můžete uspořit. Nastavte si trvalý příkaz každý měsíc ihned po výplatě a peníze se vám samy odešlou na spoření. Nebudete tak mít nutkání je utratit.

3. Zajímejte se o věci kolem vás

Stačí si každé ráno přečíst noviny nebo zpravodajství na internetu. Buďte v obraze a myslete kriticky, ověřujte informace z více zdrojů.

4. Risk je zisk

Udělejte alespoň jednu věc, které se dlouhodobě bojíte. Raději na sebe brát malé riziko, že se něco nepovede, než nedělat vůbec nic. Bojíte se odepsat na ten inzerát na novou práci? Co nejhoršího se může stát? Maximálně vás odmítnou, ale to vás určitě nebude trápit tak, jako to, že jste to nezkusili a nechali si šanci uplavat.

5. Úsměv je zdarma

Usmívejte se! Víte, že když se usmíváte, zlepšujete si tím i náladu? Při úsměvu totiž mozek začne vylučovat hormony štěstí a dodatečně tak sladí vaši náladu s výrazem vaší tváře. Věřte, že se pak začnou i ostatní více usmívat na vás.

6. Každý týden nové jídlo

Zkuste uvařit každý týden něco nového, co jste ještě nezkusili. Pozvěte na večeři přátele a užijte si hezký, společný čas.

7. Objevujte a zlepšujte se

Odvažte se konečně vrhnout do toho, co už léta odkládáte, a láká vás. Milujete tanec? Přihlaste se s partnerem do tanečních. Chcete se zlepšit v angličtině, zaplaťte si kurz v jazykové škole. Milujete cestování? Naplánujte si tu vytouženou dovolenou, na kterou se budete těšit.

8. Jeden kompliment denně

Každý den udělejte někomu v okolí radost, třeba jen tím, že mu pochválíte nové boty. Jednak tím někomu ihned zlepšíte den a uděláte radost a i vy sami z toho budete mít dobrý pocit.

9. Hýbejte se

A neznamená to nutně pořizovat hned permanentku do fitness centra. I drobné pokroky se počítají! Místo výtahu používejte schody, kde můžete, choďte pěšky, u oblíbeného seriálu se místo ležení na gauči raději protáhněte apod.

10. Věnujte se nejbližším

Vyhraďte si jeden večer v týdnu, kdy nebudete pracovat, koukat na televizi ani internet. Společně s partnerem si tak můžete číst, dát vanu nebo si povídat nad sklenkou vína.

11. Buďte vděční

I přes životní překážky, vždy najdete něco, za co můžete být životu vděční – rodina, přátelé, dobrá práce, koníčky nebo třeba jen pozorování západu Slunce. Zkuste si každý večer před spaním říct 3 věci, za které jste ten den vděční a co se povedlo. Můžete si to říct i nahlas, stejně jako to probrat vzájemně u rodinné večeře i s dětmi.