Netradiční přírodní adventní věnec

Tento článek jste si přečetli 3928x.

Již tuto neděli zapálíme první svíčku na adventním věnci a oficiálně tak zahájíme předvánoční čas. Advent začíná 4 týdny před Štědrým dnem a každá ze čtyř nedělí má své označení – železná, bronzová, stříbrná a nakonec zlatá. Symbolem je pak věnec se 4 svíčkami, kdy každou neděli zapalujeme jednu další. Tento zvyk k nám přišel v druhé polovině 20. století z Německa.

Klasický věnec má podobu kruhu, bez svíček se pak věší na dveře či stěnu. My jsme si dnes pro vás ale připravili něco trochu jiného. Netradiční přírodní adventní věnec ve skandinávském stylu je neméně krásný a jako dekorace se bude vyjímat na každém stole.

Co budete potřebovat?

  • dřevěné polínko
  • 4 dlouhé svíčky
  • ozdobné květiny, lístky, větvičky, šišky apod.
  • tavící pistoli
  • nůžky
  • 4 tenké a dlouhé hřebíčky, kladívko
  • noviny na podložení

Jak na to?

1. Polínko si očistěte od hlíny, špíny či prachu. Rozvrhněte si, v jakých místech budete mít svíčky (můžete si místa označit fixou). Pak do těchto míst opatrně zatlučte tenké hřebíčky, cca do poloviny délky. Dolů kolem hřebíčku naneste na dřevo lepidlo tavící pistolí. Poté ihned nasaďte na hřebík svíčku. Je možné použít místo lepidla i roztavený vosk.

 

2. Kolem svíček pak umisťujte květy, lístky, větvičky, šišky a jiné ozdoby dle vlastní fantazie. My jsme použili např. eukalyptus, bodláky, šišky nebo ilex. Nejdříve je dobré lístky a ozdoby naaranžovat na zkoušku a teprve poté je finálně přilepit tavící pistolí.

Kromě toho můžete využít i nastříhané smrkové větvičky, mašle, skořici, pomeranč, ozdobné hvězdičky a mini baňky. Z rostlin je vždy vhodné volit ty, které vydrží delší dobu, popř. budou hezké i suché.

Svíčky jsme kupovali v DM drogerii. Jen dejte pozor, u těch levnějších a vyšších je dobré zafixovat je dole ještě lepidlem.

Na závěr jsme pro vás vybrali ještě další hezké dekorace z našeho obchodního centra Homepark Zličín.

Zleva nahoře: dekorační hvězda ASLAUG 20 Kč za kus, středový ubrus BEKKEBLOM (na obrázku výše použitý na stole) 250 Kč, obojí JYSK, stolní svíčky Profissimo (ze stejné řady použité na výrobu věnce) 44,90 Kč, DM drogerie, světelný řetěz TURKENIT 100 LED svíček 183 Kč, dekorační věnec DUMORTIERIT 269 Kč za kus, obojí JYSK.