Activity book z Homeparku

Tento článek jste si přečetli 3646x.

Máte doma dítko předškolního věku a hledáte pro něj nějakou fajn zábavu na dlouhé podzimní večery nebo v době nemoci? Máme pro vás dnes řešení! Udělejte si společně s námi jednoduchou Activity book.

Activity book je interaktivní pracovní sešit plný zajímavých úloh, které hravou formou rozvíjí dětskou představivost, paměť, pozornost a kreativitu. Vybrali jsme pro vás několik úkolů, které budou bavit děti školkového věku a zároveň se díky nim i něco naučí. Zahrnují poznávání barev, písmen, čísel, ovoce a zeleniny, počítání, bludiště nebo obtahování linek. Stáhnout si naše  šablony můžete ZDE.

Co budete potřebovat?

  • vytištěné šablony s úkoly z Homeparku
  • laminovací fólie
  • laminátor
  • nůžky
  • kancelářský pořadač (nebo jinou složku) a děrovačku
  • suché zipy (samolepicí kolečka)

 

Jak na to?

Vytištěné šablony vložte jednu po druhé do laminovacích fólií. Zasuňte opatrně uzavřeným koncem do laminátoru a dle návodu laminujte. Levnější typy laminátorů najdete také u nás v Homeparku v prodejně Datart.

Potřebné vzory vystřihněte ze zalaminovaného papíru – jedná se o abecedu, ovoce a zeleninu, tvary a barvy (pastelky), čísla (kostky a jablíčka). Vystřihnuté dílky pak může dítě buď jen přikládat do šablony, nebo lepit pomocí suchého zipu. Na obě strany šablony i příslušného dílku přilepte samolepicí suché zipy v podobě koleček. Půjde vám to nejlépe tak, že nejdříve nalepíte jeden dílek suchého zipu do šablony, k němu hned připevníte druhý suchý zip a na ten teprve nalepíte daný vystřihnutý díl/vzor.

Do všech zalaminovaných papírů pak pomocí děrovačky udělejte dírky a vložte do složky.

Pokud složku nemáte, můžete je svázat provázkem či schovat např. do krabice. Stejně tak papíry s úkoly poslouží i bez laminace. Výhodou však je, že na laminovací fólii se dá kreslit fixkami (na tabuli) a pak vše jednoduše smazat obyčejným hadříkem. A můžete je tak používat znovu a znovu.

Přejeme vám i dětem příjemnou zábavu!